Визначення показів до консервативного лікування. Тиск, під впливом якого вправляється деформація при натисненні на її верхівку, Мартінез- Ферро назвав тиском первинної корекції. Він запропонував чіткий алгоритм: для пацієнтів з тиском первинної корекції   ≤ 7,5 PSI (фунтів на квадратний дюйм, 0,53 кг/см2) показане консервативне лікування, у інших випадках рекомендоване хірургічне лікування. Пізніші дослідження довели можливість консервативного лікування у пацієнтів із тиском первинної корекції ≤ 9 PSI (0,63 кг/см2).  Є також дослідження, згідно результатів яких, показане консервативне лікування у пацієнтів із тиском первинної корекції до 14 PSI (0,98 кг/см2).

Іншими словами, консервативне лікування показане і ефективне в абсолютній більшості випадків. Лише близько 5% пацієнтам протипоказане консервативне лікування через анатомо – фізіологічні особливості деформації . Такі хворі із дуже ригідними, негнучкими деформаціями, потребують хірургічного лікування. Варто зауважити, що невеликі ступені деформації мало впливають чи взагалі не впливають на стан здоров’я, тому лікування проводиться за косметичними показами.

Крім того, треба зважити на індивідуальні поведінкові особливості пацієнта щодо здатності виконання лікарських призначень, так званий комплайєнс. Такий чинник мусимо брати до уваги, так як консервативне лікування вимагає щоденної кількамісячної багатогодинної аплікації брейс – системи. Батьки пацієнта та сам пацієнт інформуються про особливості лікування у брейс – системі. Остаточне рішення про тип лікування (хірургічний чи консервативний) приймається пацієнтом та відповідальними особами (батьки, опікун). Лише близько 5% пацієнтів обирають хірургічне лікування- це пацієнти із прогнозовано низьким комплайєнсом.

Таким чином, серед наших пацієнтів 90% лікуються консервативно та 10% проводять хірургічне лікування (варіант операції Абрамсона).

Американською Асоціацією дитячих хірургів консервативне лікування визнане методом першої лінії для лікування пацієнтів із податливою кілевидною деформацією.