Більшість пацієнтів, а найбільше – підлітки, скаржаться на незадоволеність зовнішнім виглядом, що спричинює низьку самооцінку, породжує психологічні комплекси, знижує рівень комфорту при соціалізації, негативно впливає на відносини із протилежною статтю.

Естетичні дефекти, які негативно впливають на психологічний стан пацієнта, нарівні із медичними показами повинні вважатися важливими показаннями до лікування даної вади розвитку.

Пацієнти старшого підліткового віку та дорослі скаржаться  на задишку при фізичному навантаженні, збільшення частоти дихань, м’язовий біль у грудній клітці; неприємні відчуття і болючість, особливо у положенні на животі. Частота і вираженість проявів хвороби зростають під час періоду  швидкого росту (10-13  та 12-15 років у дівчат та хлопців відповідно).

Прояви хвороби у подальші роки включають легеневі та серцево – судинні порушення. У дорослих, які не лікувалися з приводу кілевидної деформації грудної клітки, зберігаються і прогресують симптоми порушень легеневої функції та роботи серцево-судинної системи. За рахунок зміни геометрії грудної клітки проходить зміщення серця із фізіологічної позиції, що порушує умови його роботи як насоса.  Нові дослідження довели, що серцево-легенева функція може бути знижена впродовж усього життя цих пацієнтів. Можливе формування дуже ригідної (нееластичної, негнучкої)  передньої грудної стінки; і, оскільки грудна клітка знаходиться у постійному положенні вдиху, ефективність дихальних рухів знижується, хворий не може вдихнути потрібний об’єм повітря; залишковий об’єм повітря у легенях збільшується. Такий стан спричинює виникнення серцевих хвороб та збільшення  частоти емфіземи легень і частоти респіраторних інфекцій. Таким чином, існують медичні покази до лікування при значних ступенях деформації та косметичні при невеликих. Медичні покази повинен визначати лікар та інформувати батьків (опікунів) про це; рішення про лікування за косметичними показами приймається батьками, самим пацієнтом та, можливо, за участі психолога.

Супутні хвороби: поєднання зі сколіозом є найбільш поширеним (15%),  рідшими є асоціації з вродженими вадами серця, синдромом Марфана.